İçeriklerin Kopyalanması Yasaktır.
Menu

Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçmek ‘’verdiğimiz en zor kararlar’’ listesinde en önemli yere sahiptir!!

Beklediğiniz o heyecanlı güne çok az kala ömrümüz de bir kere yaşayacağımız o mutlu gün de gelinliğin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunun için de doğru bir gelinlik seçimi yapabilmeniz için gerekenlere birlikte göz atalım.

MADDE 1: BÜTÇE

Gelinlik alışverişinizde gerçekleştireceğiniz ilk adım bütçenizi belirlemek olmalı. Hayalinizde bir gelinlik modeli olabilir ya da aklınızda hiçbir şey yokken gelinlik bakmaya başlayacak olabilirsiniz. Her iki şartta da bütçenizi belirlemek ve ona göre hareket etmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü böylece dolaşacağınız gelinlikçilerde daha hedefe yönelik seçimler yapabilirsiniz , boş yere vakit kaybetmezsiniz.

MADDE 2: VÜCUT TİPİ

Her kadın elbette hayatının her döneminde giyimine özen gösterir. Hayalini kurduğu günde de giyeceği gelinliğe daha çok önem vereceğini hepimiz biliyoruz. Yapmanız gereken şey vücut tipine uygun gelinliği seçmek ile başlıyor. Eğer vücut tipinizi bilir ve öne çıkarmanız gereken bölgelere uygun seçim yaparsanız kusursuz bir gelin olabilirsin Peki, vücut tipi nasıl anlaşılır?ilk_gorsel.jpg

Bu dört ana vücut tipine size en uygun gelinliği birlikte seçelim.

1 – Elma Vücut Tipi

İdeal bir bayanın vücut ölçüsü 90x60x90 diye düşünürsek elma vücut tipinin ideal ölçüleri

Göğüs:94 Bel:78 Kalça:88 aynada kendinize baktığınızda düz bir kalça ve kalça genişliğinde bir bele sahipseniz siz elma vücut tipine sahipsiniz demektir

Elma vücudun en önemli özelliği karın bölgesi ile kalçaların ölçüleri birbirine yakın olmasıdır.

Zayıf veya şişman olmanız fark etmez çünkü oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsiniz, 98-78-88 de… Vücudunun en gösterişli kısmı bacaklar ve göğüslerdir bunu unutmayın yeter.

Elma Vücut Tipine Sahip Kişiler Nasıl Gelinlik Seçmelidir?

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken iki bölge vardır. Birincisi göğüs bölgeniz, diğeri ise bacaklarınızdır. Bu iki bölge gösterişi simgeler, bacaklar ise kamufle etmemiz gereken bölgemizdir.

En önemlisi de vücut tipine uygun gelinlik seçtiğinizde kusur olarak gördüğünüz hiçbir ayrıntıya

gözünüz takılmayacak.

2- Armut Vücut Tipi

Giyeceğiniz pantolonlar basen bölgenize tam oluyor fakat belinize bol oluyorsa , belden kavrayan etek tarzı elbiseler sizi daha gösterişli gösteriyorsa siz armut vücut tipine sahipsiniz demektir.

Vermiş olduğumuz örnekler size bir şey anlatamadıysa hemen aynanın karşısına geçerek mezura ile göğüs ve kalça bölgesinin en geniş kısmından , bel bölgemizin ise en dar kısmından ölçmelisiniz. Ortalama vücut ölçülerimizin 90x60x90 olduğunu düşünürsek armut vücut tipinin ideal ölçüleri en az 95 ve üzerinde , bel en fazla 67×68 göğüs kısmı en fazla 88 olmalıdır.

Göğüs: 88
Bel: 67
Kalça: 114

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Bedenimizin alt kısmının ne kadar dolgun ya da geniş olduğu önemli değildir.Armut tipi vücuda sahip olan kadınların seçeceği en uygun ve doğru gelinlik seçimi yapmaları sonucunda seçeceğiniz gelinlik modeli size çok yakışacaktır. Gelinliklerin en çok yakıştığı ve güzel göründüğü kadınlar armut tipi vücuda sahip olanlardır. Bunun sebebi ise armut tipi vücuda sahip olan kadınların incecik bir beli olmasıdır.

3 – Kum saati Vücut Tipi

Kum saati vücut tipine sahip olan bir kadında simetrik omuzlar ve kalçalar , dolgun göğüsler , incecik bel ve kusursuz görünüme sahip bacakları olan kişilerdir.

İsminden de anlaşıldığı gibi kum saatine benzer.Üst ve alt yani göğüs ve kaça bölgeleri eşit , tam ortası yani bel bölgesi incecik olur

Belden oturtmalı bir elbise , düşük be pantolon , mini etek , uzun etek , kabarık etek , kayık yaka , V yaka gibi aklınıza gelebilecek her türlü yaka ve kıyafet modellerinin hepsi size yakışıyor olmalı bu sizin

Belden oturtmalı bir elbise, düşük bel pantolon, mini etek, uzun etek, kabarık etek, kayık yaka, V yaka gibi aklınıza gelebilecek her tür yaka ve kıyafet modellerin hepsi size yakışıyorsa ise bu sizin kum saati vücut tipine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Kum saatinin ideal ölçüsü 90-60-90’dır.

Göğüs: 90
Bel: 60
Kalça: 90

Kum saati vücut şeklinde önemli olan eşitlik olduğu için 88-58-88 de, 94-60-94 de ya da 104-64-104 ölçülerine de olsanız kum saati vücut tipine sahibisiniz.. Rakamlar değişse bile oranlar eşit olduğu sürece tartışılmaz bir kum saati kadını olursun.

Bu vücut tipinde önemli olan ayrıntı ise bu vücut formuna sahip olan kadınlar şişman bile olsalar her daim endamlı görünürler çünkü vücut ölçüleri orantılıdır.

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

kum saati.jpg

kum saati 1.jpg

Gelinlik modeli seçerken denemeden doğru kararı kesinlikle veremezsiniz.

4 – Atletik(Dikdörtgen) Vücut Tipi

Atletik(Dikdörtgen) Vücut Tipine sahip olan kişilerde normal ya da küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlara simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahip vücut şeklidir. Dikdörtgen vücut tipinde öne çıkarılması gereken yer omuzlardır.

Bu vücut şekline ayrıca atletik, sportif ya da gazete vücut şekli de denir. dikdörtgen vücut tipine spor faaliyetleri uğraşan kadınlar örnek gösterilebilir ör. Yüzücüler.

Genellikler düşük bel olsa da her tip pantolon en çok size yakışıyorsa, -ki buna erkek pantolonları da dahil- elbiselerde düz kesim elbiselerle belden oturtmalı elbiselere göre daha güzel görünüyorsanız, iki parçalı elbiseler favoriniz ise ve askılı atletler ile yüzücü tipi elbiseler en çok size yakışıyorsa siz dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz. İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünerek dikdörtgen vücut tipinin ideal ölçüleri aşağıdaki gibidir.

Göğüs: 88
Bel: 70
Kalça: 88

Tabii bunlar ideali, sen 84-67-89 ya da 82-72- 86 gibi ölçülerle de olabilirsin. Dikdörtgen vücut tipine sahip olup olmadığını hesaplamasını yaparken dikkat etmen gereken şey bel, kalça ve göğüs ölçülerinin birbirine yakın olup olmadığı.

Dikdörtgen Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

atletik.jpg

atletikk.jpg

Şunu çok iyi bilmeni istiyorum ki o gün muhteşem olmanızı istiyoruz.

MADDE 3: Hazır Dikim mi, Diktirmek mi?

Evet şimdi bütçemiz belli vücut tipimizi seçtik ve hazırlanıp gelinliğimizi beğenmek üzere seçeceğimiz moda evine doğru yolumuzu tutalım en sevdiklerimizi yanımızda götürmeyi unutmayalım onlar bu stresli gergin günlerde bizim en büyük destekçilerimiz olacaklar.

Hazır Modelin Kişiye Özel Dikimi

Gelinliğini beğenmek üzere seçtiğin moda evine gittiniz. Onlarca gelinlik arasından ruhuna hitap eden modeli seçerek, gelinlik alışverişinde seni yalnız bırakmayan sevdiklerinin de desteğiyle son kararınızı verdiniz.

Tabii ki denediğiniz gelinliği, yani profesyonellerin deyimiyle demo modeli alıp gitmiyorsun. Önce vücut ölçüleriniz alınıyor. Sonra modelin üretildiği kalıp tamamen sizin vücudunuza özel olarak tekrar ölçülendiriliyor. Sonuçta beğendiğiniz model kişiye özel gelinlik olarak tekrar üretiliyor. Dikim sırasında üç ya da dört provayla tam olarak istenen sonuca ulaşılıyor. Bu yüzden düğüne en az 4 ay kala harekete geçmiş olmalısınız.

Bu yöntem, ufak tefek kusurları kapatmak için yapılan ekleme çıkarmalara da olanak veriyor. En güzeli de, iki gelin aynı modeli diktirse bile, sonuçta ortaya iki farklı gelinlik çıkıyor.

Hazır Model Üzerinde Tadilat

Hazır kalıptan üretilmiş olan bu modeller mağazada seni bekliyor. Deniyor, beğendiğini alıyorsun. Elbette vücuduna uyarlamak için üzerinde ufak tadilatlar yapmak mümkün. Bu tadilatların süresi bir ayla üç ay arasında değişebiliyor. Gelinliğin düğün gününe kadar aldığın mağazada bekliyor, düğün günü uzman eller tarafından size giydiriliyor.

Bu yöntemin en büyük avantajı, zaman ve huzur kaybının minimum olması. Gelinliğin son halini en baştan görebilmekse büyük bir lüks. Düğün koşuşturmacası içerisinde bir de gelinliği düşünmek zorunda kalmayacak, iş hayatı ve evlilik hazırlıkları arasında koştururken gelinliğin konusunda endişelenmekten kurtulacaksınız.

Senin İçin Sıfırdan Dikilsin

İşte en klasik yöntem; beğendiğin bir veya daha fazla modelin fotoğrafını eline alıp gidiyorsunuz. “Ben şöyle bir şey istiyorum” diye tarif ediyorsun. Tasarımcınla birlikte modelden süslemeye, kalıptan kumaşa her konuda konuşup gelinliğini sıfırdan var ediyorsun. Bu yöntemi seçecek olursanız, düğününden en az altı ay önce gelinlik için harekete geçmiş olmalısınız. 

Kişiye özel tasarım gelinliğin en büyük avantajı her ayrıntısında söz sahibi olabilmeniz. Bu sayede ortaya her şeyiyle size özel bir parça çıkmış olacak. Ancak dezavantajları da yok değil. Uzun ve zahmetli bir hazırlık süreci; memnuniyetin garantilenememesi ve yüksek maliyet, özel dikim gelinliğin dezavantajlarınden bir kaçı.

MADDE 4: Düğün Mekanına Göre Gelinlik

Otel Düğünü

Otel düğünleri ihtişamlı, parıltılı, biraz abartılı ve bol çiçekli organizasyonlar olur. Hatta biraz kusursuzluğun resmidir. O nedenle siz de seçtiğin gelinlik ile en az otel kadar göz alıcı olmalısınız. Otelde yapacağınız düğün için uzun kuyruklar, prenses kesim gelinlik modelleri, işlemeli kumaşlar, bir prensesin takacağı uzunluktaki duvaklar, abartılı topuzlar, taçlar gibi yapacağınız tüm seçimler bu düğün mekanı için biçilmiş birer kaftandır. Böyle bir düğün mekanı için gelinliğinizi balo tipi gelinlik modelleri arasından seçmenizi öneririz.otel_gelinlik.jpg

Kır Düğünü

Hareketli, ipek şifon, organze veya tül gibi sen hareket ettikçe tüm hareketlerine uyum sağlayan hafif kumaşlar ile tüm gece ışıldayacağınızı düşünüyoruz. Kesiminde ise A, düz, tam veya yarım balık gelinlik modelleri tercih ederseniz hem çim alanda hem de davetliler arasında daha rahat edeceğinizi göreceksiniz. kir_yarim_balik.jpg

Sosyal Tesis Düğün Mekanı

Sosyal tesis mekanları gösterişten uzak sade ve nezih atmosferlerin olduğu düğün mekanlarıdır. Bu mekanda bol taşlı bir model giymek yerine, dantel kumaşlı, truvakar veya uzun kollu, v veya illüzyon yaka, düz veya A kesim gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

sosyal_tesis_gelini_26_12_14.jpg

Restaurant Düğünü

Restaurant düğünleri için size sade gelinlik modellerini önere biliriz. Çünkü diğer mekan düğünlerine göre daha küçük çaplı kutlamaların yapıldığı mekanlardır restaurant düğünleri. Hareketlerinizi sınırlamamak için, düz veya denizkızı formunda saten, ipek saten veya dantel kumaşlardan bir gelinlik tercih etmelisiniz.

restaurant_gelinlik.jpg

Umarım size yardımcı olabilmişizdir. Doğru vücut tipinize uygun en güzel gelinliği seçeceğinize eminiz bu yılın en güzel gelini siz olacaksınız.

Gelinlik seçimi bittiğine göre gelelim saç,makyaj ve türban tasarımlarına.

Öncelikle bilgilendirmek istiyorum ki fotoğraf çekimlerimde saç,makyaj ve türban tasarımlarının önemi büyüktür. Çünkü sizi ön plana çıkaran gelinliğiniz olduğu gibi yüzünüzdeki stil seçimi de sizleri ön planda gösterecektir. Bu konular hakkında şimdi sizleri biraz bilgilendirelim.

Saç stili:

İlk olarak tabi ki yapmanız gereken yüz tipinize uygun bir modeli tasarlamak. Tasarladığınız modeli gelinliğinizin modeline göre uyarlamak. Bizim önerimiz ise seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken hususlar saç modeli yüzünüzün bir kısmını kapatmayacak şekilde olup kaş,göz ve elmacık kemiklerinizin kısacası altın oran olarak adlandırılan yüz hatlarınızın belirgin olmasıdır. Yüksek topuz gibi ya da balerin topuz gibi saç tasarımlarında daha doğal bir görünüm elde etmeniz gerektiğini unutmayın. Ve ne kadar gergin olursa o kadar kötü sonuç elde edersiniz. Daha sakin bir topuz yüzünüzü ve saçlarınızı daha doğal gösterecektir. Dağılmış gibi görünen ya da salınmış maşa ile yapılan doğal görünmek amaçlı yapılan saç stillerinde ise mümkün olduğu kadar bol saç görünümü elde etmeniz gerekir. Az görünen ve özensiz yapılan saç stillerinin fotoğraflarınız da istediğimiz ve istediğiniz sonucu elde etmek mümkün olamaz.

Makyaj:

Kadınların çoğunun makyaja verdiği önemi biliyoruz. Fakat günlük yapılan bir makyaj ile özel gün makyajı birbirine karıştırılmamalı. Artık günümüzde yok gibi makyajlar moda olmaya başlamışken aşırı abartılı makyajlarda bu duruma rekabet içinde. Kişinin cildine tonuna ve hatta yüz tipine dahi dikkat edilmesi gerekir bir makyajda. Biz fotoğrafcılar olarak en çok önerdiğimiz makyaj türü porselen adı verilen makyajın dışında bir makyaj yapımı. Yani sizi olduğunuzdan farklı gösteren her makyaj söz gereği yapmacık bir görüntü elde edilir. Fakat daha sakin ve kontürleme işlemi ile yüz hatlarının belirgin olduğu makyajlar tercihimizdir. aşırı parlamayan yüz ve cilt her zaman doğal ve güzel durur. Kısacası daha duru bir görünüm için abartıdan kaçıp doğal(mış) olan makyajları tercih etmenizi öneriyoruz.

Türban Tasarımı:

Tesettürlü olan gelinlerimiz ile en çok zorlandığımız konu türban yapımı. Kısa bir bilgi vererek sizlere daha donanımlı bir görüntü elde etmenizi sağlamak istiyorum. İk olarak seçtiğiniz kuaför burda büyük önem taşıyor. Ve açıkcası artık günümüzde kuaförlerden daha çok türban tasarım işine kendini adamış bir çok kişi var. Bir kuaförden ziyade böyle birini tercih edebilirsiniz. Yapılan türban kaş ve göz hizanızı kapatmayacak şekilde olup çene kısmınızı da fazla sıkan bir model olmaması gerekir. Çenenin fazla sıkılması demek gıdık dediğimiz o görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktır. Boynunuzu ve çenenizi ne kadar selbest ve salaş bırakırsanız o kadar iyi bir görünüm elde dersiniz. Gelelim kaş ve göz hizası durumuna. Burada ise yan çekmiş olduğumuz portre fotoğraflarda yüzünüzün yarısı gözükürken kaş ve göz hizası da kapanırsa kötü bir fotoğraf ve görünüm elde ederiz. Lakin ne kadar hizayı ayarlayıp kaşlar ve gözler belirgin olursa güzel bir görünüm ve fotoğrafa sahip olmuş oluruz. Yüksek ve büyük topuzlardan kaçının. Duvağınızın tepe de gözüktüğü bir görünüm göze hitap etmeyebilir.

İşte şimdi herşey hazır. Özel an bugün ve ne yapılmalı?

Düğün günü dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsederek biraz da olsa heyecanınızı yatıştıralım.

ilk yapmanız gereken biraz sakin kalıp rahatlayıp herşeyin güzel olacağına inanmak.

Organizasyon ile görüşüp istediğiniz bir düğün için organize olunduğuna emin olmak.

Daha sonra sizin yanınızda en ufak ihtiyacınızı karşılayacak dostlarınızın olması. Onların yanınızda olduğunu hissetmek bile güzel.

Yanınızda mutlaka makyajdan anlayan birinin olması lazım ki bozulan bir makyajı anında düzenleyebilsin.

Ve bunun için de yanınızda bir makyaj çantası bulundurmanız lazım.

Her ihtimalere karşı yedek bir ayakkabı bulundurursanız iyi olur.

İlk dans şarkınızı önceden seçmiş olmanız lazım ki bir problem yaşamayın.

Bir adet takı çantanız mutlaka olsun.

Birşeyler atıştırmayı unutmayın ki şekeriniz heyecanla düşmesin.

Sizi rahatsız edecek yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durun.

Telefonlarınızın şarjının dolu olduğuna dikkat edin.

Ve çok daha önemlisi sahneye çıktığınız andan düğün bitimine kadar gülümsemeyi unutmayın.

Gelinlik seçmek ‘’verdiğimiz en zor kararlar’’ listesinde en önemli yere sahiptir!!
Beklediğiniz o heyecanlı güne çok az kala ömrümüz de bir kere yaşayacağımız o mutlu gün de gelinliğin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunun için de doğru bir gelinlik seçimi yapabilmeniz için gerekenlere birlikte göz atalım.

MADDE 1: BÜTÇE
Gelinlik alışverişinizde gerçekleştireceğiniz ilk adım bütçenizi belirlemek olmalı. Hayalinizde bir gelinlik modeli olabilir ya da aklınızda hiçbir şey yokken gelinlik bakmaya başlayacak olabilirsiniz. Her iki şartta da bütçenizi belirlemek ve ona göre hareket etmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü böylece dolaşacağınız gelinlikçilerde daha hedefe yönelik seçimler yapabilirsiniz , boş yere vakit kaybetmezsiniz.

MADDE 2: VÜCUT TİPİ
Her kadın elbette hayatının her döneminde giyimine özen gösterir. Hayalini kurduğu günde de giyeceği gelinliğe daha çok önem vereceğini hepimiz biliyoruz. Yapmanız gereken şey vücut tipine uygun gelinliği seçmek ile başlıyor. Eğer vücut tipinizi bilir ve öne çıkarmanız gereken bölgelere uygun seçim yaparsanız kusursuz bir gelin olabilirsin Peki, vücut tipi nasıl anlaşılır?

1 – Elma Vücut Tipi
İdeal bir bayanın vücut ölçüsü 90x60x90 diye düşünürsek elma vücut tipinin ideal ölçüleri
Göğüs:94 Bel:78 Kalça:88 aynada kendinize baktığınızda düz bir kalça ve kalça genişliğinde bir bele sahipseniz siz elma vücut tipine sahipsiniz demektir
Elma vücudun en önemli özelliği karın bölgesi ile kalçaların ölçüleri birbirine yakın olmasıdır.
Zayıf veya şişman olmanız fark etmez çünkü oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsiniz, 98-78-88 de… Vücudunun en gösterişli kısmı bacaklar ve göğüslerdir bunu unutmayın yeter.
Elma Vücut Tipine Sahip Kişiler Nasıl Gelinlik Seçmelidir?
Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken iki bölge vardır. Birincisi göğüs bölgeniz, diğeri ise bacaklarınızdır. Bu iki bölge gösterişi simgeler, bacaklar ise kamufle etmemiz gereken bölgemizdir.
En önemlisi de vücut tipine uygun gelinlik seçtiğinizde kusur olarak gördüğünüz hiçbir ayrıntıya
gözünüz takılmayacak.

2- Armut Vücut Tipi

Giyeceğiniz pantolonlar basen bölgenize tam oluyor fakat belinize bol oluyorsa , belden kavrayan etek tarzı elbiseler sizi daha gösterişli gösteriyorsa siz armut vücut tipine sahipsiniz demektir.
Vermiş olduğumuz örnekler size bir şey anlatamadıysa hemen aynanın karşısına geçerek mezura ile göğüs ve kalça bölgesinin en geniş kısmından , bel bölgemizin ise en dar kısmından ölçmelisiniz. Ortalama vücut ölçülerimizin 90x60x90 olduğunu düşünürsek armut vücut tipinin ideal ölçüleri en az 95 ve üzerinde , bel en fazla 67×68 göğüs kısmı en fazla 88 olmalıdır.
Göğüs: 88
Bel: 67
Kalça: 114

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlikler
Bedenimizin alt kısmının ne kadar dolgun ya da geniş olduğu önemli değildir.Armut tipi vücuda sahip olan kadınların seçeceği en uygun ve doğru gelinlik seçimi yapmaları sonucunda seçeceğiniz gelinlik modeli size çok yakışacaktır. Gelinliklerin en çok yakıştığı ve güzel göründüğü kadınlar armut tipi vücuda sahip olanlardır. Bunun sebebi ise armut tipi vücuda sahip olan kadınların incecik bir beli olmasıdır.

3 – Kum saati Vücut Tipi
Kum saati vücut tipine sahip olan bir kadında simetrik omuzlar ve kalçalar , dolgun göğüsler , incecik bel ve kusursuz görünüme sahip bacakları olan kişilerdir.
İsminden de anlaşıldığı gibi kum saatine benzer.Üst ve alt yani göğüs ve kaça bölgeleri eşit , tam ortası yani bel bölgesi incecik olur
Belden oturtmalı bir elbise , düşük be pantolon , mini etek , uzun etek , kabarık etek , kayık yaka , V yaka gibi aklınıza gelebilecek her türlü yaka ve kıyafet modellerinin hepsi size yakışıyor olmalı bu sizin
Belden oturtmalı bir elbise, düşük bel pantolon, mini etek, uzun etek, kabarık etek, kayık yaka, V yaka gibi aklınıza gelebilecek her tür yaka ve kıyafet modellerin hepsi size yakışıyorsa ise bu sizin kum saati vücut tipine sahip olduğunuz anlamına gelir.
Kum saatinin ideal ölçüsü 90-60-90’dır.
Göğüs: 90
Bel: 60
Kalça: 90
Kum saati vücut şeklinde önemli olan eşitlik olduğu için 88-58-88 de, 94-60-94 de ya da 104-64-104 ölçülerine de olsanız kum saati vücut tipine sahibisiniz.. Rakamlar değişse bile oranlar eşit olduğu sürece tartışılmaz bir kum saati kadını olursun.
Bu vücut tipinde önemli olan ayrıntı ise bu vücut formuna sahip olan kadınlar şişman bile olsalar her daim endamlı görünürler çünkü vücut ölçüleri orantılıdır.

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir